Реал Мадрид

Реал Мадрид се повлече од преговорите, Мбапе останува во ПСЖ

Помина периодот до кога Реал Мадрид му даде ултиматум на ПСЖ за трансфер на Килијан Мбапе, кралскиот клуб се повлекува од преговорите. 

ПСЖ требаше до денеска до 18 часот да одговори на понудата на Реал Мадрид од 170 милиони евра плус 10 милиони евра во бонуси.
 
Одговор од парискиот клуб нема, па „АС“ пишува дека Реал Мадрид се повлекува од преговорите.
 
Килијан Мбапе сака трансфер во Реал Мадрид, но и тој е помирен дека на Сантијаго Бернабеу ќе се пресели следното лето. Напаѓачот синоќа беше главен во победата над Ремс и изгледаше среќен.
 
Летниот преоден рок завршува утре, не се очекува пресврт во овој случај, а една од причините е и тоа што ПСЖ не успеа да најде соодветна замена за Мбапе.

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе