Реал Мадрид

Реал Мадрид се пофали, погледнете како ќе изгледа новиот „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Уште претходно е познат проектот за новиот изглед на стадионот на Реал Мадрид, „Сантијаго Бернабеу“, а клубот сега со видео на социјалните мрежи се пофали. 

За новиот „Сантијаго Бернабеу“ ќе бидат потрошени 525 милиони евра, а неговиот изгледа навистина ќе биде импресивен.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе