Примера

Реал Мадрид се испоти да го скрши отпорот на Осасуна, но со два гола во финишот дојде до победа (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 2-0 ја победи Осасуна и ја продолжува трката за титулата во Примера, гостите скапо ја продадоа кожата. 

Тимот на Зидан не ги освои лесно планираните бодови, Осасуна до 76. минута одолеваше на нападите на Реал Мадрид, тогаш Милитао погоди за водство на Реал Мадрид од 1-0.
 
Четири минути подоцна Касемиро погоди за 2-0 и ги реши дилемите за победникот на овој натпревар.
 
По 34 одиграни натпревари Реал Мадрид е втор со два бода помалку од Атлетико Мадрид, Барселона утре гостува кај Валенсија.

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе