Куп на Шпанија

Реал Мадрид рутински до осминафиналето од шпанскиот куп (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 3-1 победи на гостувањето кај нисколигашот Унионистас Саламанка и се пласираше во осминафиналето од Купот на Шпанија. 

Реал Мадрид рано го отвори мечот, поведе со гол на Герет Бејл уште во 18. минута од мечот.
 
Тој резултат беше актуелен се до 57. минута кога по една грешка на фудбалерите на Реал Мадрид, Ромеро Мориљо се најде во одлична позиција и со убав гол изедначи на 1-1.
 
Но само пет минути траеше радоста на домаќините, Реал Мадрид брзо го врати водството, несреќниот Гонгора си постигна автогол за водство на кралскиот клуб од 2-1.
 
Во судиското продолжение Диаз ги постави конечните 1-3.
 

Се затвораат цркви, но се отвораат кладилници.

повеќе

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе