Уште едни очајни перфроманси на голманот

Реал Мадрид објасни зошто Куртоа бил заменет на полувреме, но малкумина веруваат во тоа

Тибо Куртоа одигра уште еден лош натпревар за Реал Мадрид, овој пат тој траеше 45 минути бидејќи не се појави на теренот во второто полувреме. 

Куртоа е мета на критики од фановите на Реал Мадрид, неговите перформанси се оценети како многу лоши. Синоќа за едно полувреме прими два гола од Клуб Бриж.
 
На големо изненадување Зидан направи голманска измена во второто полувреме, на местото од Куртоа влезе Ареола и бранеше одлично.
 
По натпреварот директорот на Реал Мадрид, Емилио Бутрагењо изјави дека Куртоа имал стомачни проблеми и затоа бил заменет.
 
„Куртоа имаше стомачен проблем. Ареола не спаси кога беше 2-1, бранеше многу добро“, изјави Бутрагењо.
 
Вадење на полувремето се смета за големо понижување за еден голман, па се претпоставува дека Реал Мадрид со изјавата за стомачни проблеми сака само да го заштити Куртоа. Ретко кој верува во приказната дека стомачниот вирус е причина за замената.

Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство.

повеќе

Иако Буџетот 2020 е популистички, сепак со цврстите ставови за отфрлање на субвенциите за возила и за промена на даночната политика на СДСМ, како и во идејата за понатамошно отворање на Министерството за финансии се наѕира дека Ангеловска знае што прави.

повеќе

Да се стави точка на великобугарскиот шовинизам е насловот позајмен од едно писмо напишано во јули 1946 година од Илинденската организација до Владата на слободна Македонија.

повеќе