Ла Лига

Реал Мадрид киксна на Бернабеу, одигра без голови против Осасуна (ВИДЕО)

Реал Мадрид ги разочара своите навивачи откако одигра без голови против Осасуна на свој терен, битката за врвот во Примера е крајно неизвесна. 

Тимот на Анчелоти доминираше на теренот во сите 90 минути, но Осасуна ја играше својата тактика и не им дозволуваше да создаваат многу шанси за гол.
 
Карим Бензема беше блиску до убав погодок но ја погоди пречката, претходно и фудбалерите на Осасуна имаа статива.
 
Во финишот кралскиот клуб со сите сили се обидуваше да дојде до погодок, но не го најде патот до мрежата, мечот заврши 0-0.
 
Интересно е на табелата во Ла Лига, на врвот дури четири екипи имаат ист број на бодови, по 21. Реал Мадрид, Севиља, Бетис и Реал Сосиедад се изедначени, од нив само Бетис има 11 одиграни меча, другите три по 10.

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе