Ла Лига

Реал Мадрид киксна на Бернабеу, одигра без голови против Осасуна (ВИДЕО)

Реал Мадрид ги разочара своите навивачи откако одигра без голови против Осасуна на свој терен, битката за врвот во Примера е крајно неизвесна. 

Тимот на Анчелоти доминираше на теренот во сите 90 минути, но Осасуна ја играше својата тактика и не им дозволуваше да создаваат многу шанси за гол.
 
Карим Бензема беше блиску до убав погодок но ја погоди пречката, претходно и фудбалерите на Осасуна имаа статива.
 
Во финишот кралскиот клуб со сите сили се обидуваше да дојде до погодок, но не го најде патот до мрежата, мечот заврши 0-0.
 
Интересно е на табелата во Ла Лига, на врвот дури четири екипи имаат ист број на бодови, по 21. Реал Мадрид, Севиља, Бетис и Реал Сосиедад се изедначени, од нив само Бетис има 11 одиграни меча, другите три по 10.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе