Ла Лига

Реал Мадрид игра во голема форма, победа над Атлетико во градското дерби (ВИДЕО)

Како одминува сезоната Реал Мадрид делува се посигурно, вечерва тимот на Карло Анчелоти го победи Атлетико Мадрид со 2-0 и ја зголеми предноста во однос на ривалот.

Реал Мадрид реди победи во Ла Лига и полека ги елиминира конкурентите од трката за титулата иако има уште многу до крајот.
 
Вечерва тимот на Карло Анчелоти одигра одличен меч и го победи Атлетико Мадрид со 2-0.
 
Резултатот беше отворен уште во 16. минута кога по асистенција од Винисиус Жуниор, Бензема постигна убав гол за водство од 1-0.
 
Во 57. минута Винисиус уште еднаш се најде во улога на асистент, овојпат додаде до Асенсио кој зголеми на 2-0 што беше и конечен резултат.
 
Реал Мадрид е прв со 42 бодови, има осум повеќе од Севиља која има и меч помалку. Атлетико Мадрид е на четвртото место со 29 бодови и исто така натпревар за доигрување.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе