Примера

Реал Мадрид губеше, но ги освои трите бода против Сосиедад (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 3-1 го победи Реал Сосиедад, гостите водеа но во редовите на кралскиот клуб се разбуди Лука Модриќ. 

Студен туш на стартот од мечот за Реал Мадрид, Вилијан Хозе уште во втората минута постигна гол за водство од 1-0.
 
Во 37. минута по центаршут од Модиќ, Бензема постигна гол и го изедначи резултатот на 1-1.
 
По две минути игра во второто полувреме, Модриќ додаде до Валверде кој со шут од далечина му донесе водство на Реал Мадрид од 2-1.
 
По двете асистенции, во 74. минута Модриќ и сам се запиша во листата на стрелците и ја запечати победата на Реал Мадрид, конечни 3-1.

Бидејќи поради вонредната состојба не сме во можност да излеземе на стандардни протести пред Владата, нашиот протест ќе го искажеме преку социјалните мрежи и медиумите, за да се слушне и да се види за нашето незадоволство, велат голема група фризери, бербери, козметичари..., кои се едни од најпогодените од вонредната состојба и изолациите. Нивното писмо до нашата редакција го пренесуваме во целост.

повеќе

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе