Примера

Реал Мадрид го победи Леванте, цел меч за Енис Барди (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 2-0 победи на гостувањето кај Леванте, Енис Барди имаше шанси да му даде гол на кралскиот клуб, но Куртоа беше подобар од него. 

Реал Мадрид со три бода си оди од Валенсија откако со 2-0 го совлада Леванте, Енис Барди ги одигра сите 90 минути.
 
Натпреварот беше отворен рано, во 16. минута Жуниор Винисиус погоди за водство на Реал од 1-0.
 
Во продолжението и двете екипи имаа свои шанси, Барди пропушти да му даде гол на одличниот Куртоа кој беше подобар од него.
 
Конечните 2-0 беа поставени во петтата минута од судиското продолжение кога Бензема по една убава соло акција постигна гол за конечни 2-0.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе