Примера

Реал Мадрид го победи Леванте, цел меч за Енис Барди (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 2-0 победи на гостувањето кај Леванте, Енис Барди имаше шанси да му даде гол на кралскиот клуб, но Куртоа беше подобар од него. 

Реал Мадрид со три бода си оди од Валенсија откако со 2-0 го совлада Леванте, Енис Барди ги одигра сите 90 минути.
 
Натпреварот беше отворен рано, во 16. минута Жуниор Винисиус погоди за водство на Реал од 1-0.
 
Во продолжението и двете екипи имаа свои шанси, Барди пропушти да му даде гол на одличниот Куртоа кој беше подобар од него.
 
Конечните 2-0 беа поставени во петтата минута од судиското продолжение кога Бензема по една убава соло акција постигна гол за конечни 2-0.

Релевантните институции покажуваат неподготвеност да го спроведат долгоочекуваниот попис.

повеќе

Економската стратегија има за цел да се реализираат можностите на дигиталната трансформација, да се зајакне соработката во областа на климатските промени, енергетскиот сектор, човечкиот развој и безбедноста на храната.

повеќе

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе