Примера

Реал Мадрид го победи Леванте, цел меч за Енис Барди (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 2-0 победи на гостувањето кај Леванте, Енис Барди имаше шанси да му даде гол на кралскиот клуб, но Куртоа беше подобар од него. 

Реал Мадрид со три бода си оди од Валенсија откако со 2-0 го совлада Леванте, Енис Барди ги одигра сите 90 минути.
 
Натпреварот беше отворен рано, во 16. минута Жуниор Винисиус погоди за водство на Реал од 1-0.
 
Во продолжението и двете екипи имаа свои шанси, Барди пропушти да му даде гол на одличниот Куртоа кој беше подобар од него.
 
Конечните 2-0 беа поставени во петтата минута од судиското продолжение кога Бензема по една убава соло акција постигна гол за конечни 2-0.

СКСМ - комора на иднината, САП системите - иднина на македонскиот бизнис.

повеќе

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе