Реал Мадрид

Реал Мадрид донесе одлука за иднината на Хамес под влијание на дебаклот од Атлетико

Високиот пораз против Атлетико Мадрид го уклучи алармот во Реал, една од одлуките предизвиката од тој меч е да не се продаде Хамес Родригез.

Флорентино Перез одлучил да не го продава Хамес Родригез и покрај тоа што од Зидан има зелено светло да се ослободи од фудбалерот.
 
„АС“ пишува дека Реал Мадрид го информирал фудбалерот дека нема да биде продаден, останува да се бори за место во тимот.
 
Дополнителна причина за ова е и повредата на Марко Асенсио кој ќе ја пропушти речиси цела сезона.
 
Хамес Родригез од денеска е на тренинг со Реал Мадрид откако доби продолжен одмор поради настапот со Колумбија на Копа Америка.
 
Наполи и Атлетико Мадрид беа најзагреани за потписот на Хамес, но сега ќе мора да се свртат кон други цели на трансфер пазарот.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе