Ла Лига

Реал Мадрид даде три гола и уште толку му поништија против Елче (ВИДЕО)

Реал Мадрид со убедливи 3-0 славеше на гостувањето кај Елче, а интересно ВАР трипати оправдано поради офсајд им поништи гол на кралевите. 

Реал Мадрид одигра доминантна партија против Елче и лесно ги освои трите бода. Тимот на Анчелоти даде шест гола, но само три беа регуларни.
 
Првиот поништен гол се случи во шестата минута кога погоди Бензема. Но само пет минути подоцна Валверде постигна убав погодок за водство на Реал Мадрид од 1-0.
 
Во 26. минута Реал Мадрид изведе перфектна акција која Алаба ја круниса со гол, но и овој погодок беше поништен поради офсајд.
 
По 15. минути игра во вториот дел уште еднаш му беше поништен гол на Бензема поради офсајд.
 
Фудбалерот кој ја доби Златната топка конечно постигна регуларен гол во 75. минута за водство на Реал од 2-0.
 
Конечните 3-0 за Реал Мадрид ги постави Асенсио во 89. минута по асистенција од Родриго.

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе

Провокација е именувањето на бугарските клубови „Борис III“ и „Ванчо Михајлов“. Не можеа ли да бидат со имињата Елин Пелин, Димчо Дебељанов, Черноризец Храбар или Иван Вазов?

повеќе

Слоганот на македонското претседателство со ОБСЕ е “It’s About People” и затоа ќе е доблесно МНР да побара помош и поддршка за да си ги заштити националните интереси, интегритетот, суверенитетот, јазикот и идентитетот.

повеќе