Ла Лига

Реал Мадрид без муниција во Сан Себастин, Куртоа спасуваше (ВИДЕО)

Реал Мадрид ја започна одбраната на титулата во Шпанија со реми без голови на гостувањето кај Реал Сосиедад, најдобрата шанса за гостите ја имаше Карим Бензема но неговиот обид заврши во аут.

„Кралевите“ се враќаат од Сан Себастијан само со бод, Реал Сосиедад се покажа како тврд орев. Во натпревар со малку шанси, Карим Бензема ја имаше најдобрата прилика за гостите, Французнот реши да го помине голманот, но отиде коси па неговиот обид заврши во аут.

На спротивната страна, во финишот на првиот дел, Исак се најде очи во очи со Тибо Куртоа, но голамнот на Реал Мадрид извонредно се постави и ја сочува својата мрежа.

На стартот од вториот дел, солидна шанса имаше и Баранечеа, но неговиот волеј заврши крај голот.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе