„Кралевите“ ќе донесат звучно име

Реал ќе го одврзе ќесето по крајот на сезоната, пристигнува еден од Мбапе или Халанд

Новинарот Жозеп Педрерол во емисијата „Ел Чирингито" порача дека Реал Мадрид ќе донесе големо име по крајот на сезоната, Килијан Мбапе е прва желба на Флорентино Перез а алтернатива е Ерлинг Халанд.

„Кралевите“ минатото лето беа прилично тивки на трансфер пазарот но се очекува да го одврзат ќесето по крајот на сезоната. Новинарот Жозеп Педрерол во емисијата „Ел Чирингито“ порача дека Флорентино Перез ќе донесе големо име.

Настапот на трансфер пазарот е поврзан со иднината на Лео Меси и каква одлука ќе донесе Аргентинецот. Доколку го одбере ПСЖ, Реал Мадрид со сите сили ќе тргне по Килијан Мбапа, но доколку остане во Барселона, „кралевите“ ќе се насочан кон Ерлинг Халанд.

„Во Реaл се убедени дека ќе донесат големо име. Доколку Мбапе не пристигне, тогаш ќе тргнат по Халанд. Еден од овие двајца ќе биде нов фудбалер на Реал следната сезона“ – вели Педрерол.

Пристигна барањето од етничкиот албански фактор во политиката за тоа да има промена во химната, знамето и грбот на државата.

повеќе

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе