„Кралевите“ ги лечат раните по неуспехот со Мбапе

Реал ја доби битката за потписот на талентот на Монако во трансфер од 80 милиони евра

Според пишувањата на Радио Монте Карло, младиот Орелиен Чуамени од Монако се сели во Реал Мадрид во трансфер вреден 80 милиони евра плус бонуси.

22 годишниот Орелиен Чуамени важи за еден од најперспективните играчи во Франција и Европа, со своите добри партии во дресот на Монако го привлече вниманиеот на неколку клубови како Реал Мадрид, Ливерпул, Јувентус и Челси.

Според информациите на Радио Монте Карло, фудбалерот од средниот ред решил кариерата да ја продолжи во престолнината на Шпанија и договорил петгодишна соработка со Реал.

„Кралевите“ за услугите на Орелиен Чуамени ќе платат 80 милиони евра, плус бонуси.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе