Лига на шампиони

Реакцијата на Бруно Фернандеш кога дозна дека ќе биде капитен на Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

Вечерва почнува групната фаза од Лигата на шампионите, Манчестер јунајтед му гостува на ПСЖ, а капитен на англискиот тим ќе биде Бруно Фернандеш. 

На вчерашната прес конференција Оле Гунар Солшер соопшти дека Бруно Фернандеш ќе биде капитен на Манчестер јунајтед на денешниот меч против ПСЖ.
 
Португалскиот фудбалер седеше до Солшер на прес конференцијата, па интересна беше неговата реакција кога дозна дека тој ќе биде капитен.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе