Гигантите ширум Европа ќе извисат

РБ Лајпциг не греши два пати, ја добива битката за перспективниот Собослаи

Доминик Собослаи го одбрал следниот клуб, талентираниот Унгарец кариерата ќе ја продолжи во Бундеслигата, во редовите на РБ Лајпциг.

20 годишниот Доменик Собослаи, кој има откупна клаузула од 25 милиони евра, важи за еден од најперспективните играчи во Европа, па подолго време е во бележниците на гигантите.

Последните информации велат дека тој го одбрал следниот клуб, Скај Германија објави дека Унгарецот продолжува во Бундеслигата, во редовите не РБ Лајпциг.

Спортскиот директор на РБ Салцбург, Криштоф Фројнд оаа недела бил на гости кај сестринскиот клуб, начелно е постигант договор и останува само да се испеглаат некои ситни детали и играчот да стави потпис на документите.

РБ Лајпциг минатата година извиси за потписот на Ерлинг Халанд, па очигледно ја научиле лекцијата и сега нема да погрешат.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе