Барселона

Расте тензијата во Барселона, овој потег на Меси говори многу (ВИДЕО)

Барселона полека ја губи трката со Реал Мадрид за шампионската титула, разликата во бодови е само два, но атмосферата во каталонскиот табор е очајна. 

Тренерот Кике Сетиен не може да воспостави контрола во соблекувалната, тој ја нема довербата од главните ѕвезди. Во изминатиот период Меси, Пике и Суарез со изјави во медиумите директно или индиректно го нападнаа тренерот.
 
А дека има раздор меѓу стручниот штаб и главните фудбалери на Барселона добро се гледа од следното видео. За време на паузата за вода на мечот со Селта, помошникот Едер Сарабио се обидува нешто да му каже на Меси, а тој тотално го игнорира.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе