Срамни сцени на стадионот во Софија

Расизам и фашизам од бугарските навивачи на мечот против Англија, судијата два пати го прекинуваше натпреварот! (ВИДЕО)

Срамни сцени на трибините во Софија за време на мечот меѓу Бугарија и Англија, мајмунски извици и фашистички симболи од страна на бугарските навивачи поради кои натпреварот беше прекинуван. 

Квалификацискиот меч меѓу Бугарија и Англија на двапати беше прекинуван откако домашните фанови со мајмунски крици на расна основа ги навредуваат дел од гостинските играчи. Тие не само што ги игнорираа барањата на организаторот да прекинат, туку со фашистички поздрав го потврдуваа нивниот примитивен став.
 
УЕФА сигурно ќе реагира на ваквото однесување на бугарските навивачи кое е оценето како шокантно, Бугарија ќе добие казна, а се очекува таа да биде и ригорозна.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе