НАПАЃАЧОТ НА ЈУНАЈТЕД ИМА НЕВЕРОЈАТНА СТАТИСТИКА

Рашфорд е мајстор за деби натпревари, постигна гол и на својот прв настап во ЛШ (ВИДЕО)

Маркус Рашфорд е неверојатен, напаѓачот на Манчестер јунајтед повторно постигна гол на едно натпреварување во кое дебитираше.

Рашфорд не беше стартер во победата на Манчестер јунајтед над Базел од 3-0 во Лигата на шампионите. Напаѓачот во игра влезе во 77. минута, а само седум минути подоцна постигна гол.
 
Тоа беше негово деби во Лигата на шампионите и веднаш постигна гол со што ја направи уште поимпресивна неговата статистика.
 
Претходно Рашфорд постигна гол на своето деби во Лига Европа, на својот прв натпревар во Премиерлигата, на првиот меч за англиската репрезентација и на дебито во Лига Купот на Англија.
 
На пет натпреварувања како дебитант Маркус Рашфорд постигнува голови, Манчестер јунајтед и Англија имаат голем напаѓач кој има само 19 години.
 

Еден проблем кај Трамп е тоа што му е опсесија да изгледа „силен".

повеќе

Меѓу најпосетените места во градот сѐ уште на прво место и меѓу главните мотиви поради кои доаѓаат туристите во Крушево е вечното почивалиште на Тоше Проески, спомен куќата изградена во чест на него, Манастирот Св. Преображение и многу други.

повеќе

„Москва се труди да протурка слика за себе како благонаклонет партнер и заштитник на сувереноста и на православното христијанство антитеза на Западот што 'цело време се меша таму кај што не му е местото'.

повеќе