Колегите од нападот се фатиле за гуша

Раниери организирал јога час за да ги релаксира играчите, Митровиќ и Камара се степале!

Весникот Сан пишува за тепачка во теретаната на Фулам, на јога час кој требал да ги релаксира играчите, дошлo до конфротација помеѓу Александар Митровиќ и Абубакар Камара.

Клаудио Раниери минатата недела сакал да ги релаксира играчите со час по јога, но планот на стратегот пропаднал во вода. Според пишувањата на Сан, Италијанецот останал запрепастен откако настанала тепачка помеѓу Александар Митровиќ и Абубакар Камара.

Србинот сметал дека колегата од нападот е непристоен кон јога учителот, па двајцата се фатиле за гуша и морале да бидат разделени од соиграчите. Веста за конфротација помеѓу двајцата голгетери ја потврди и Скај Спортс.

Митровиќ и Камара еднаш веќе се натегаа и тоа пред очите на сите кога се расправаа кој да шутне пенал против Хадерсфилд. И покрај тоа што Србинот е прв изведувач, Французинот ја зеде топката и не дозволи друг да ја изведе најстрогата казна.

Абубакар промаши, но за среќа на Фулам, Митровиќ само неколку минути подоцна постигна гол и донесе три бода. Тогаш Клаудио Раниери изјави дека му идело да го убие Камара.

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе