Манчестер јунајтед

Рангник: За иднината на Роналдо ќе одлучува новиот тренер, не јас

Кристијано Роналдо синоќа со хет-трик му донесе победа на Манчестер јунајтед над Норич од 3-2, Португалецот имаше импресивна партија.

ногумина велат дека Роналдо е проблемот на Манчестер јунајтед, но статистиката вели дека тој го носи тимот на грб. Тој постигна дури 21 гол оваа сезона во сите натпреварувања од кои 15 во Премиерлигата.

По натпреварот Ралф Рангник беше запрашан за иднината на Кристијано Роналдо.

„Тоа не е моја одлука. Кристијано има уште една година од договорот. Тоа е одлука која новиот тренер треба да ја донесе заедно со бордот“, вели Рангник.

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе