Премиерлига

Рангник со победа дебитираше на кормилото на Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со минимални 1-0 го победи Кристал Палас во дебито на Ралф Рангник, Тотнем со убедливи 3-0 славеше над Норич. 

Манчестер јунајтед се мачеше во првиот меч под водство на Рангник но успеа да ги освои трите бода.
 
Отпорот на Кристал Палас беше скршен дури во 77. минута кога Фред постигна гол за 1-0, што беше и конечен резултат.

Тотнем полека го фаќа победничкиот ритам под водство на Конте, денеска го совладаа Норич со 3-0.
 
Лукас Мура погоди во првото полувреме, Санчез и Сон реализираа во вториот дел.

Мечот меѓу Лидс и Брентфорд заврши нерешено 2-2.

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе