Капитенот на Реал Мадрид има предлог

Рамос: За една „Златна топка“ треба да се борат Роналдо и Меси, а да има друга за сите останати

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос има предлог да има две „Златни топки“, за едната да се борат Роналдо и Меси, а за другата сите останати. 

Роналдо и Меси заедно имаат освоено неверојатни 11 Златни топки, двајцата доминираат во изминатите години, па Рамос има еден интересен предлог кој го кажа на шега.
 
„Мислам дека треба да има една „Златна топка“ само за Роналдо и Меси, а друга за нас останатите. Мислам дека тоа би било подобро за фудбалот“, изјави на шега Серхио Рамос.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе