Емотивна порака на капитенот на Реал

Рамос се збогуваше од Роналдо: Ми беше чест да играм покрај тебе ѕверу! (ФОТО)

Серхио Рамос со порака на социјалните мрежи се збогува од Кристијано Роналдо и му порача на Португалецот дека вечно ќе биде во срцата на навивачите на Реал Мадрид

Откако изминативе денови не престана да се пишува за мега трансфер на Кристијано Роналдо во Торино, „Кралевите“ попладнево соопштија дека го продаваат Португалецот откако самиот играч побарал и изразил желба да се пресели во Јувентус.

Кратко по известувањето на Реал Мадрид се огласи и капитенот Серхио Рамос кој на социјалните мрежи испрати емотивна порака.

„Кристијано, твојте голови, бројки и се што постигнавме заедно говорат доволно. Заслужи посебно место во историјата на Реал Мадрид. Мадридистите ќе те паметат вечно. Ми беше чест да играм покрај тебе, ѕверу. Те прегрнувам и ти посакувам многу среќа!“ – гласеше пораката на дефанзивецот.

Од една страна, Уставот му доделува бројни функции, а од друга страна, скржаво ги определува средствата за нивно остварување на практичен план.

повеќе

Напредокот и оптимизмот што ги обележаа децениите по 2. Светска војна се гледаа во создавањето на средната класа, составена од луѓе што, иако родени во куќи со земјени подови, завршија со факултетски дипломи и добри работни места во големите градови. Поседуваа автомобили и викендички, летуваа на море и патуваа во странство без визи.

повеќе

Најголемиот предизвик на секоја земја е развојот и одржувањето на здрава популација.

повеќе