Емотивна порака на капитенот на Реал

Рамос се збогуваше од Роналдо: Ми беше чест да играм покрај тебе ѕверу! (ФОТО)

Серхио Рамос со порака на социјалните мрежи се збогува од Кристијано Роналдо и му порача на Португалецот дека вечно ќе биде во срцата на навивачите на Реал Мадрид

Откако изминативе денови не престана да се пишува за мега трансфер на Кристијано Роналдо во Торино, „Кралевите“ попладнево соопштија дека го продаваат Португалецот откако самиот играч побарал и изразил желба да се пресели во Јувентус.

Кратко по известувањето на Реал Мадрид се огласи и капитенот Серхио Рамос кој на социјалните мрежи испрати емотивна порака.

„Кристијано, твојте голови, бројки и се што постигнавме заедно говорат доволно. Заслужи посебно место во историјата на Реал Мадрид. Мадридистите ќе те паметат вечно. Ми беше чест да играм покрај тебе, ѕверу. Те прегрнувам и ти посакувам многу среќа!“ – гласеше пораката на дефанзивецот.

Новинарите на хрватски ТРИС се приклучија во патувачкиот новинарски карван до земјата без име.

повеќе

Лидерството на опозициската ВМРО-ДПМНЕ мора да излезе јавно, на прес конференција, заедно со сите пратеници, и да објават прекин на секакво понатамошно учество во дискусија на собраниската седница.

повеќе

Според Агенцијата за вработување, најмногу невработени има меѓу дипломираните правници, економисти, професори по одделенска настава на македонски и албански јазик и социјални работници. 

повеќе