Капитенот реагирал веднаш

Рамос најпрво му замерил на Роналдо па му дал поддршка: Сите сме со тебе, но...

Марка открива детали од разговорот помеѓу Серхио Рамос и Кристијано Роналдо во соблекувалната по изјавата на Португалецот со која на големо изненадување најави заминување од Реал Мадрид

Роналдо ги изненади сите, па дури и своите соиграчи, со изјавата по последниот свиреж во финалето од Лигата на шампионите и најавата за можно напуштање на Сантијаго Бернабеу.

Марка пренесува дека Серхио Рамос реагирал веднаш и откако тимот се повлекол до соблекувалната, дефанзивецот му пришол на ЦР7 да го опомене дека ова не е начин на кој треба да се однесува но во исто време му дал и поддршка.

„Не е добро тоа што го направи, избра лош момент да кажеш нешто такво. Почекај, не инсистирај. Мораш да направиш чекор наназад и ние ќе ти помогнеме. Сите сме со тебе, но и ти самиот мораш да ни помогнеш“ - гласела пораката на капитенот до првата ѕвезда на тимот.

Плукајќи врз музикантите, незнаејќи одработувате за други интереси поведени од разбирливата емотивна нетрпеливост која ја прават криминалците од двете страни.

повеќе

Каков и да биде резултатот од предвидениот референдум за името во септември или во октомври, тој не дава гаранција за обезбедување двотретинско мнозинство во Собранието за промена на Уставот.

повеќе

Тесла преку проектот Варденклиф покажал дека енергетските ресурси се неограничени.

повеќе