Раскинат договорот на дефанзивецот

Рами наместо да се појави на тренинг се бореше во кал на реално шоу, па сега доби отказ од Марсеј

Адил Рами остана без ангажман, Марсеј го раскина договорот на дефанзивецот поради низа сериозни прекршувања на клупските правила.

Според пишувањата на Л'Екип, Марсеј го известил Адил Рами дека му е раскинат договорот. Искусниот дефанзивец пред неколку месеци, наместо да се појави на тренинг, зеде учество во популарното реално шоу „Фор Бојар“ и се бореше во кал.

Ова не беше единствениот грев на Французинот, тој дополнително ги прекршил клупските правила бидејќи имал повреда.

Марсеј во прв момент го суспендираше Адил Рами, а Л'Екип сега пренесе дека раководството на клубот се решило да му врачи отказ. 

Иако се уште нема официјална потврда, весникот вели дека на Адил Рами му е испратено писмо со кое фудбалерот е известен дека договорот му е раскинат.

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе