„Ѓаволите“ подготвуваат терен за голем трансфер

Ралф Рангник дал зелено светло за Манчестер јунајтед да го сруши својот трансфер рекорд

Според пишувањата на Сан, Ралф Рангник дал зелено светло за ангажман на Деклан Рајс од Вест Хем за кого „ѓаволите" ќе треба да платат рекордна сума од 100 милиони фунти.

Манчестер јунајтед минатото лето потроши околу 120 милиони фунти на засилувања, „ѓаволите“ ќе продолжат да инвестираат и во иднина, Ралф Рангник не очекува големи засилувања во јануари, но се кројат планови за следното лето и покрај тоа што ќе пристигне нов тренер по крајот на сезоната.

Според пишувањата на Сан, Германецот дал зелено светло за ангажман на Деклан Рајс од Вест Хем, кој подолго време е на радарот на клубот од Олд Трафорд.

Вест Хем нема лесно да се откаже од својата ѕвезда и Манчестер јунајтед ќе треба да го урне сопствениот трансфер рекорд, се говори за зделка вредна околу 100 милиони фунти.

 

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе