Французинот на чекор до Камп Ноу

Раководството на Атлетико знае дека Гризман се има договорено со Барса и си оди летоска

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Антоан Гризман си подал рака со Барселона и за ова знае и раководството на Атлетико Мадрид.

Французинот минатото лето силно се поврзуваше со преселба на Камп Ноу, но на крајот тој реши да остане верен на Атлетико. Сепак, сега одново се пишува за негов трансфер во Барселона.

Во емисијата „Ел Ларгеро“ на Кадена СЕР, беше објавено дека во таборот на „колчонероси“ знаат дека Антоан Гризман веќе им дал збор на „каталонците“.

„Атлетико знае дека Гризман се има договорено со Барса, тоа е завршена работа“ - вели новинарот Ману Карењо.

Според СЕР, оаа недела се очекува да има серија состаноци за да се финализира сè. Никој не сака да се повтори сагата од минатото лето кога на Антоан Гризман му беа потребни месеци да донесе одлука, а напаѓачот дури и сними документарен филм за целата ситуација.

Од 1. јули, неговата откупна клаузула ќе биде 120 милиони евра и ова е сумата која Барселона ќе ја треба да ја плати.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе