СП 2018

Ракитиќ: Франција даде четири гола од три шута

Иван Ракитиќ вели дека Франција имала повеќе среќа, но на крајот признава дека заслужено стигнале до големиот трофеј. 

Иако направија историски успех, Хрватите со солзи си заминаа од Светското првенство поради поразот во финалето од Франција.
 
„Ние бевме подобри во првото полувреме, напаѓавме повеќе, тие имаа повеќе среќа. Постигнаа четири гола од нивните три шута на голот. Но честитки за Франција, го заслужија тоа“, вели Ракитиќ.

Според Агенцијата за вработување, најмногу невработени има меѓу дипломираните правници, економисти, професори по одделенска настава на македонски и албански јазик и социјални работници. 

повеќе

Република Македонија треба да понуди законска можност за реализација на правото на приватен и семеен живот за истополовите партнери.

повеќе

Умре Милена Дравиќ. Да живеевме во некое друго време, во некоја друга земја, таа вест ќе се прикажеше на екраните на југословенските телевизии, како што ни се прикажа веста за смртта на Тито.

повеќе