Контроверзниот агент со замерки за „ѓаволите“

Рајола жестоко го нападна Манчестер јунајтед: Никого не би однел таму, ќе го упропастат и Пеле и Марадона

Мино Рајола „удри" по Манчестер јунајтед, Италијанецот вели дека „ѓаволите" немаат спортски проект и дека можат да упропастат и играчи од калибарот на легендарните Пеле и Марадона.

Контроверзниот агент минатото лето се обиде да изнуди заминувње на Пол Погба од Олд Трафорд но Манчестер јунајтед не сакаше да слушне за трансфер и постави висока цена од преку 150 милиони фунти.

Се очекува Французинот и по крајот на сезоната да изрази желба за промена на средината и Рајола сега меѓу редови најави нешто такво.

Италијанецот жестоко го нападна Манчестер јунајтед, вели дека клубот нема спортски проект и може да упропасти и играчи од калибарот на легендарните Пеле и Марадона.

„Проблемот на Погба е Манчестер јунајтед, тоа е кулб надвор од реалноста, без спортски проект. Како што стојат работите во овој момент, никого не би однел таму, па тие сега ќе го упропастат и Пеле и Марадона. На Пол му е потребен тим како оној претходниот на Јувентус, од периодот кога играше за „старaта дама“ – вели контроверзниот агент.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе