Агентот пак ја бранува јавноста

Рајола со порака до тифозите на Јувентус: Мора да сонувате трансфер на Погба, не сонувате само кога сте мртви!

Мино Рајола беше запрашан за враќање на Пол Погба во Јувентус, контроверзниот агент вели дека фановите мора да сонуваат но во моментов не сака ништо да говори на оваа тема.

Пол Погба минатото лето изрази желба да замине од Манчестер јунајтед, често се говореше за негов трансфер во Реал Мадрид, а како опција беше и враќање во Јувентус. „Ѓаволите“ сепак одбија да го продадат Французинот и поставија висока цена од речиси 200 милиони евра.

Но и понатаму има гласини дека фудбалерот од средниот ред не ја гледа својата иднина на Олд Трафорд, па Мино Рајола синоќа беше запрашан дали Пол Погба би можел одново да го облече „бело-црниот“ дрес.

„Тифозите на Јувентус мора да сонуваат, исто како сите други навивачи ширум светот, кога не сонувате... тоа значи дека сте мртви“ – вели контроверзниот агент.

„Од друга страна, јас работам во реалниот свет, треба да направам прав потег во право време за моите клиенти да напредуваат во нивните кариери. Сега не е време да зборувам дали Пол Погба ќе замине од Манчестер јунајтед и дали ќе се пресели во Јувентус или можеби Реал Мадрид или пак Барселона“.

Повлекувањето на Обединетото кралство од ЕУ (Брегзит) е правен потфат без преседан во историјата на правото.

повеќе

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе