На повидок трансфер бомба во францускиот клуб

Рајола е во Париз на преговори за трансфер на Де Лихт во ПСЖ

Леонардо се врати во ПСЖ на функцијата спортски директор, а наскоро се очекува да го договори и првото големо засилување.

Матијс Де Лихт добил официјална понуда од ПСЖ, неговиот агент Мино Рајола во моментов е во Париз каде ги води финалните преговори со Леонардо.
 
Де Лихт важи за најбараниот дефанзивец во моментов, се шпекулираше дека тој е најблиску до Барселона, но се чини дека работите се менуваат.
 
Дефанзивецот на Ајакс сега е пред портите на ПСЖ, но додкеа и официјално не биде ставен потпис на договорот ништо со сигурност не може да се каже, особено што негов агент е „валканиот“ играч на трансфер пазарот, Мино Рајола.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе