СП 2018

Радост за Русија, Газински го постигна првиот гол на Светското првенство (ВИДЕО)

12 минути беа потребни да биде постигнат првиот гол на Светското првенство во Русија, домашната селекција поведе преку Јури Газински.

Офанзивен фудбал играат и Русија и Саудиска Арабија, поконкретни се домаќините кои поведоа рано во мечот. По еден одличен центаршут на Головин, Газински со глава реализираше за водство од 1-0.
 

Храбрите лидери можат да успеат со порака за надеж, отвореност и инклузивност и со промовирање на визија за напредок заснована на веродостојни реформи.

повеќе

Кога панаѓурот ќе помине, и кога наредното утро ќе се погледнете во огледало – сите работи што ве прават незадоволни од самите себеси и понатаму ќе бидат видливи: и изгледот, и навиките, и карактерот... Само идентитетот ќе ви го нема.

повеќе

Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција, доколку биде ратификуван, ќе влезе во аналите на историјата на дипломатијата.

повеќе