Милан

Раде Круниќ потпиша за Милан (ВИДЕО)

Фудбалерот од средниот ред на Босна и Херцеговина, Раде Круниќ го комплетираше трансферот во Милан.

Раде Круниќ од Емполи се сели во Милан за сума од 8 милиони евра плус бонуси.
 
Круниќ веќе тренираше со Милан, но трансферот официјално е комплетиран денеска кога тој стави потпис на петгодишен договор.
 
Тој имаше одлична сезона со Емполи во која постигна пет голови и имаше шест асистенции.
 
Покрај Круни, Милан од Емполи ќе го купи и Исмаел Бенасер кој во моментов игра на Африканскиот куп на нации со Алжир.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе