КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЛЕ, ЖДРЕПКА

Работнички, Шкендија и Пелистер ги дознаа противниците за квалификациите од Лига Европа

Работнички помина најдобро, ќе игра против Тре Пене од Сан Марино, Шкендија ја доби Дачија од Молдавија, а најтежок противник му се падна на Пелистер кој ќе ги одмери силите со Лех Познан од Полска.

Работнички бидејќи беше сместен во групата на носители помина и најлесно во денешната ждрепка за квалификациите од Лигата на Европа, за противник го доби Тре Пене од Сан Марино.
 
Шкендија за противник го доби тимор на Дачија Чисинау од Молдавија, а најтешко помина Пелистер кој ќе игра против полскиот Лех Познан.
 
Работнички е домаќин во првиот натпревар, додека Шкендија и Пелистер реваншите ќе ги играат на свој терен.
 
Работнички - Тре Пене (Сан Марино)
Дачија Чисинау (Молдавија) - Шкендија
Лех Познан (Полска) - Пелистер
 
Првите натпревари се играат на 13 јули, реваншите се седум дена подоцна.

Уништувањето на шумите е една од најголемите еколошки катастрофи со кои се соочуваме, после загадениот воздух.

повеќе

Измените во законот за минимална плата е трул компромис меѓу социјал-демократите и бизнис-лобито во Владата.

повеќе

Македонската јавност е во исчекување од најавата на министерот Оливер Спасовски дека МВР ќе ги истражува сите агенции за обезбедување поради поврзаност со рекетарство.

повеќе