ПМФЛ

Работнички го победи Шкупи, први бодови во новата сезона

Работнички во второто коло дојде до првата победа во новата сезона од Првата македонска лига откако со 2-0 го совлада Шкупи.

Денешниот триумф беше и мала одмазда за поразот во минатата сезона по кој Работнички остана без место во Европа.
 
Херој на денешниот меч беше Иван Марковиќ кој го постигна првиот гол, а имаше асистенција за вториот кој беше дело на Тодоровски.
 
Утре од 17 часот се играат останатите четири натпревари од Првата македонска лига, Борец - Вардар, Македонија ЃП - Академија Пандев, Ренова - Струка Трим и Лум и Силекс - Шкендија.
 
Фото: ФК Работнички

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе

Дали верувате дека до ова дереџе се дојде за една ноќ, еден месец, една година? Вистината е дека години се потребни за таков пад.

повеќе

Макси помпа, просечен дипломатски и небитен медиумски ефект.

повеќе