ПОЗНАТИ ДЕТАЛИТЕ ЗА ТРАНСФЕРОТ НА ЕЛМАС

Работнички добил 180.000 евра од Фенербахче, Елмас 1,2 милиони евра

Информациите од Турција велат дека за Елиф Елмас се интересирале дури 25 клуба, меѓу нив и Арсенал, Манчестер Сити, Лацио... 

Иако се уште нема официјален настап за Фенербахче, Елиф Елмас многу често е главен во турските медиуми, овој пат се пишува за деталите од трансферот.
 
Работнички од заминувањето на Елмас заработил 180.000 евра, а македонскиот репрезентативец стави потпис на пет годишен договор со кој ќе заработи 1,2 милиони евра.
 
За Елмас биле заинтересирани дури 25 клубови меѓу кои Арсенал, Манчестер Сити, Лацио, Ајакс, ПСВ, Херенвен, Бруж, Генк...
 
Елмас за Фенербахче ќе почне да настапува од 2018 година, во летниот преоден рок не можеше да биде регистриран бидејќи се уште нема 18 години.
 
Синоќа излезе информација дека еден од најголемите агенти во светот, Жорж Мендеш кој ги застапува Роналдо и Мурињо, се интересира и за Елиф Елмас.
 
Македонскиот репрезентативец важи за огромен талент пред кој е ѕвездена фудбалска иднина.

Определуваќи се за европските вредности на демократијата се наоѓаме пред историска шанса која не треба и не смее да се пропушти не само во односите со Бугарија.

повеќе

Македонија сѐ повеќе заглавува во сиромаштија чија стапка изнесува скоро 22 отсто од вкупното население, речиси една третина од децата живеат во сиромаштија.

повеќе

Дали поновите, посјајните и посложените нешта автоматски значи дека се подобри? Всушност, најчесто вистината е спротивна на тоа.

повеќе