Легендарниот капитен на Барселона

Пујол открива: Два пати го одбив Реал Мадрид

Легендарниот капитен на Барселона открива дека два пати имал понуди од Реал Мадрид но не сакал ниту да слушне за трансфер во ривалот.

Карлес Пујол целата своја кариера ја помина во Барселона, никогаш не играл во друг клуб. Имал понуди, две биле од Реал Мадрид, но одбил.

„Првиот пат кога Реал Мадрид ми се јави беше сезоната откако го земаа Фиго, а вториот пат беше кога Камачо потпиша за Реал Мадрид, тој ме сакаше мене и Роналдињо во неговиот тим. Два пати им реков не“, открива Пујол.

 

 

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе