„Каталонците“ се под притисок

ПСЖ со ултиматум до Барса: Нова понуда до полноќ или Нејмар се сели во Реал Мадрид

ПСЖ става дополнителен притисок врз Барселона, „светците" бараат да биде испретена нова понуда до крајот на денот или во спротивно ќе почнат преговори со Реал за трансфер на Нејмар во Мадрид.

„Каталонците“ ќе треба да побрзаат доколку не сакаат Нејмар да заврши во редовите на лутиот ривал Реал Мадрид.

Според информациите кои ги пренесе РАЦ1, ПСЖ поставил ултиматум и побарал Барселона до полноќ да достави нова и подобра понуда за услугите на Бразилецот.

Доколку од Камп Ноу не покажат сериозност, „светците“ ќе почнат преговори со Реал за трансфер на Нејмар во Мадрид.

Се говори дека како дел од новиот предлог, Барселона може да го понуди Осман Дембеле, играч по мерак на ПСЖ.

Визија на развиениот свет е државните авторитети да го гледаат спортот како средство за подобар економски и социјален развој.

повеќе

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе