ПСЖ

ПСЖ преговара со Зидан, на Меси не му одговара Покетино

Според „Депортес кватро“, во брзо време можe да дојде до тренерска смена во ПСЖ, Маурисио Покетино да добие отказ, а на негово место да пристигне Зинедин Зидан.

ПСЖ и Зидан веќе почнале преговори кои не се одвиваат лошо. Наскоро Французинот би можел да седне на клупата на овој тим.

Наводно, Меси смета дека Маурисио Покетино нема капацитет да го извади максимумот од овој ѕвезден тим на ПСЖ.

Според Меси, Покетино важи за „мек тренер“, но и тактички недоволно добар за да го води францускиот гигант. Исто така на Меси лично не му одговарала тактиката која ја форсира Покетино.

ПСЖ има само една победа на последните четири меча, а тоа му дава алиби на раководството на клубот да размислува за промена на тренерската позиција.

Од друга страна пак ПСЖ е убедливо прв во француското првенство и ја помина групната фаза од Лигата на шампионите, што значи дека целите за овој дел од сезоната се исполнети.

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе