„Светците“ ептен ја утнаа на социјалните мрежи

ПСЖ половина година го „бркаше“ Сенегалецот Геј и кога го купи го најави како дефанзивец од Холандија (ФОТО)

Администраторот на Твитер профилот на ПСЖ изгледа нема поим кој е последното засилување за Томас Тухел, Идриса Гана Геј го најави како дефанзивец од Холандија а се работи за фудбалер од средниот ред од Сенегал.

ПСЖ го „бркаше“ Сенегалецот од јануари месец, Евертон одби да го продаде фудбалерот од средниот ред во зимскиот преоден рок, но сега даде зелено светло па Идриса Гана Геј денеска се пресели во Париз во зделка вредна околу 32 милиони евра.

За играч кој е желба на Томас Тухел повеќе од половина година, администратот на Твитер профилот на ПСЖ изгледа како да нема поим за какво засилување станува збор.

Во постот на Твитер со кој беше соопштен трансферот, Идриса Гана Геј беше преставен како дефанзивец од Холандија. Грешката за кратко време беше поправена, но ваквиот кикс не беше пропуштен од будното око на фудбалските сеирџии.

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе