Веќе се водат разговори

ПСЖ не го пушта Покетино во Манчестер јунајтед, „ѓаволите“ имаат пет кандидати

Медиумите од Англија пренесуваат дека ПСЖ не сака да го пушти Маурисио Покетино во Манчестер јунајтед, „ѓаволите" имаат пет кандидати за тренер до крајот на сезоната.

По отказот на Оле Гунар Солшер, Маурисио Покетино беше поставен како фаворит за столчето на Олд Трафорд. Сепак, неколку извори попладнево пренесоа дека ПСЖ не сака да се раздели со Аргентинецот сред сезона и ја блокира неговата преселба на „островото“.

Па „ѓаволите“ полека се помируваат дека ќе треба да именуваат привремено решение и потоа да имаат нов обид за ангажман на Маурисио Покетино.

Се говори дека Манчестер јунајтед има пет кандидати за тренер до крајот на сезоната и веќе се водат разговори.

Се работи за Ернесто Валверде, Ерик Гарсија, Лусиан Фавр, Ралф Рангник и Пауло Фонсека.

МЕН пишува дека „ѓаволите“ преферираат тоа да биде Ралф Рангник, но според ЕСПН, Германецот не е заинтересиран. И новинарот на Билд, Тоби Алчeфл пренесе дека Ралф Рангник не планира да се пресели на Олд Трафорд поради влијанието на семејството Глејзер, како и поради тоа што не е прв избор.

 

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе