Наскоро ќе биде промовиран новиот тренер

ПСЖ му врачи отказ на Маурисио Покетино

Иако беше јасно дека Маурисио Покетино нема да биде тренер на ПСЖ и во новата сезона, клубот сега официјално ја објави разделбата со енго. 

„ПСЖ потврдува дека Маурисио Покетино ја заврши неговата улога во клубот“, стои во соопштението на ПСЖ.
 
Тие му посакаа и се најдобро во иднина.
 
Во текот на денот ПСЖ ќе го соопшти и името на новиот тренер, тоа ќе биде Кристоф Галтие.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе