Наскоро ќе биде промовиран новиот тренер

ПСЖ му врачи отказ на Маурисио Покетино

Иако беше јасно дека Маурисио Покетино нема да биде тренер на ПСЖ и во новата сезона, клубот сега официјално ја објави разделбата со енго. 

„ПСЖ потврдува дека Маурисио Покетино ја заврши неговата улога во клубот“, стои во соопштението на ПСЖ.
 
Тие му посакаа и се најдобро во иднина.
 
Во текот на денот ПСЖ ќе го соопшти и името на новиот тренер, тоа ќе биде Кристоф Галтие.

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе