Францускиот тим има потреба од напаѓач

ПСЖ ќе му ги замати сметките на Реал Мадрид за ангажман на Халанд?

Реал Мадрид и ПСЖ ќе бидат ривали на трансфер пазарот и за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд. 

EPA-EFE/MARTIN MEISSNER
„Марка“ пишува дека ПСЖ се приклучува во трката по Халанд за кој сериозен интерес има од Реал Мадрид.
 
ПСЖ стравува дека може да го загуби Мбапе кој има уште две години од актуелниот договор но се уште не ја обновил соработката. Се верува дека негова желба е да замине во Реал Мадрид и да се проба во посилна лига од француската.
 
Дополнитело најавено е заминување на Икради и Кавани, па логично е ПСЖ да тргне по напаѓач. Во нивниот бележник прв на листата е Халанд.
 
По трансферот во Борусија Дортмунд, Халанд само го потврди неговиот голем талент. Тој постигна гол и на првиот меч по продолжението од Бундеслигата против Шалке.
 
Реал Мадрид голема желба има да го ангажира Мбапе, но во престојниот летен преоден рок се чини дека Халанд ќе им биде пореална цел. Сепак вклучувањето на ПСЖ во трката по овој напаѓач може дополнително да ја зголеми неговата цена.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE/MARTIN MEISSNER

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе