Францускиот тим има потреба од напаѓач

ПСЖ ќе му ги замати сметките на Реал Мадрид за ангажман на Халанд?

Реал Мадрид и ПСЖ ќе бидат ривали на трансфер пазарот и за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд. 

EPA-EFE/MARTIN MEISSNER
„Марка“ пишува дека ПСЖ се приклучува во трката по Халанд за кој сериозен интерес има од Реал Мадрид.
 
ПСЖ стравува дека може да го загуби Мбапе кој има уште две години од актуелниот договор но се уште не ја обновил соработката. Се верува дека негова желба е да замине во Реал Мадрид и да се проба во посилна лига од француската.
 
Дополнитело најавено е заминување на Икради и Кавани, па логично е ПСЖ да тргне по напаѓач. Во нивниот бележник прв на листата е Халанд.
 
По трансферот во Борусија Дортмунд, Халанд само го потврди неговиот голем талент. Тој постигна гол и на првиот меч по продолжението од Бундеслигата против Шалке.
 
Реал Мадрид голема желба има да го ангажира Мбапе, но во престојниот летен преоден рок се чини дека Халанд ќе им биде пореална цел. Сепак вклучувањето на ПСЖ во трката по овој напаѓач може дополнително да ја зголеми неговата цена.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE/MARTIN MEISSNER

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе