Лига на шампиони

ПСЖ го победи Јунајтед на Олд Трафорд, Дортмунд со бод против Лацио оди во осминафиналето (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед загуби на свој терен од ПСЖ со 3-1 и во следното коло не смее да си дозволи пораз кај Лајпциг, Борусија Дортмунд и Лацио одиграа 1-1, Германците на коло пред крајот се пласираа во осминафиналето. 

Манчестер јунајтед не го искористи домашниот терен за да дојде до победа против ПСЖ, можеа уште денеска да се пласираат во осминафиналето, но сега не знаат дали тоа ќе се случи и во последното коло.
 
Нејмар донесе водство за ПСЖ уште во шестата минута, Рашфорд изедначи во 32. минута, со 1-1 се замина на полувремето.
 
Маркињос погоди за предност од 2-1 за ПСЖ, а конечните 3-1 за францускиот тим ги постави Нејмар со својот втор погодок на мечот.
 
Борусија Дортмунд и Лацио одиграа 1-1, германскиот клуб со овој бод го завери палсманот понатаму. Тие поведоа со гол на Гереиро во 44. минута, Имобиле од пенал во 67. минута изедначи.
 
Жиру имаше маестрална партија во Севиља каде Члеси победи со 4-0, а тој ги даде сите погодоци и му донесе прво место на својот тим.
 
Јувентус со 3-0 го победи Динамо Киев, Киеза, Роналдо и Мората беа стрелци на головите.
 
Барселона со истиот резултат победи на гости кај Ференцварош, Гризман, Брајтвајт и Дембеле реализираа за каталонскиот клуб.
 
3-0 славеше и Клуб Бриж со Зенит. Претходно Краснодар со 1-0 го совлада Рен, Лајпциг со 4-3 победи кај Башакшехир.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе