Францускиот клуб потврди

ПСЖ донесе засилување од 40 милиони евра

ПСЖ го комплетираше трансферот на Виктор Фереира Витиња од Порто вреден 40 милиони евра.

Витиња е првото засилување за ПСЖ откако Луис Кампос е директор во клубот. Фудбалерот стави потпис на договор до 2027 година.

„ПСЖ со задоволство може да го соопшти потпишувањето со португалскиот репрезентативец Витиња. Фудбалерот од средниот ред доаѓа од Порто и потпиша петгодишен договор“, стои во соопштението на ПСЖ.

Следни цели на ПСЖ кои клубот сака да ги комплетира се Милан Шкрињар и Ренато Санчез.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе